Wybór szczotki do pielęgnacji brody

Kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji brody mogą zajmować całkiem sporo miejsca w męskiej kosmetyczce. Niektóre z nich są niezbędne, inne z kolei nie są aż tak bardzo wymagane. Bezdyskusyjnie jednak każdy brodacz powinien zadbać o pozyskanie dobrej jakości szczotki do brody. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Rozmiar szczotki do brody

Wbrew pozorom rozmiar szczotki do brody ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku, gdy sporą część czasu przebywa się poza domem i trzeba mieć taką szczotkę zawsze przy sobie. W sklepach z akcesoriami fryzjerskimi dostępne są specjalne podróżne zestawy do pielęgnacji brody.

Materiały i wykonanie

Szczotka szczotce nierówna. Dokonując wyboru warto uwzględnić to, z jakiego materiału została wykonana szczotka do brody. Szczególnie polecane są te zrobione z naturalnego włosia dzika umieszczonego na drewnianym uchwycie. Szczotki tego rodzaju nie tylko dokładnie wyczesują brodę, ale również cechują się dosyć dużą wytrzymałością.

Z rączką czy bez?

Można się spotkać często z podziałem na szczotki i kartacze – te drugie różnią się jedynie od tradycyjnych szczotek tym, że nie mają rączki. Jeden i drugi przyrząd do wyczesywania sprawdzi się tak samo dobrze, oczywiście pod warunkiem, że będzie regularnie używany.