W jaki sposób wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Bez wątpienia każdy z nas sięga po okulary przeciwsłoneczne podczas upalnych dni. Okulary te przede wszystkim chronią oczy przed bardzo jasnym światłem. Należy podkreślić, że warto je nosić przez cały rok. Mianowicie w czasie zimy słońce wciąż mocno świeci.

Okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać?

Obecnie konsument podczas kupowania okularów przeciwsłonecznych musi zwrócić uwagę na przeznaczenie określonych kolorów szkieł oraz ich wygląd. W przypadku spacerów na mieście każdy kolor dla użytkownika będzie odpowiedni. Z kolei podczas uprawiania sportu lub wycieczki górskiej potrzebna jest większa ochrona oczów. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się szare lub brązowe odcienie szkiełek.

modne okulary na lato

Poza kolorem szkieł ważny jest także flirt UV. Otóż okulary posiadające taki filtr pozwolą uniknąć powstania różnych chorób oczu. Ponadto w okularach przeciwsłonecznych stosowana jest tzw. polaryzacja. Polaryzacja to technologia, która pozbawia oczy refleksów świetlnych i rozszczepień światła. Dzięki temu kolory stają się bardziej wyraziste, a ostrość wyższa. Okulary z polaryzacją męskie przeznaczone są przede wszystkim dla kierowców i miłośnikom sportów. Jeżeli klient wybierze właściwy odcień szkła i moc filtra, to w dalszej kolejności powinien dopasować okulary do kształtu twarzy.

Czy warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Oczywiście modne okulary na lato w znacznym stopniu redukują szkodliwy wpływ promieniowania UV na nasze oczy. Poza tym minimalizują one ryzyko takich dolegliwości jak oparzenie rogówki, zapalenie spojówek, czy też zaćmy. Z całą pewnością każde okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać atest i spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.