Pieniądze dla pary młodej – ile dać?

Bycie zaproszonym na ślub i wesele to zawsze przyjemna sprawa, bo raz, że będzie to świetna okazja do wybawienia się, to również do spędzenia fajnego czasu. To również gest pary młodej w stosunku do nas polegającego na tym, że nas lubią i liczą na naszą obecność na tych uroczystościach. Jest jednak pewien moment nierzadko krępujący gości, a konkretnie mowa o prezentach dla gości w postaci kopert z pieniędzmi. Od zawsze jest dylemat ile dać do koperty? Postanowiliśmy dokładnie się temu przyjrzeć i zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Przede wszystkim kwota powinna być realna!

Ile dać na wesele? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo składa się na nią wiele składowych, jak np. zarobki, obecny stan finansowy czy też po prostu dobry gust. Chodzi konkretnie o to, że nie damy parze młodej parę tysięcy złotych, ponieważ byłoby to niezręczne w stosunku do pozostałych gości oraz przypominałoby „szpanowanie”, które nie jest mile widziane na tak rodzinnej uroczystości jaką jest wesele. Musisz sam zadecydować ile dać na wesele, jednak na pewno polecamy zasadę „złotego środka” polegającej na ocenieniu realnie swoich możliwości finansowych i podarowanie takiej kwoty, która nie będzie uderzać Ciebie po portfelu, jak również nie będzie przykra dla pary młodej. Nie ma większego sensu dawanie 100 czy 200 zł, bo raczej jest to nieprzyjemne i nie pokrywa kosztów Twojej zabawy.

Nie szpanuj pieniędzmi!

Bogate osoby, które są zaproszone na wesele często chcą podkreślać, że duża kwota zawarta w kopercie będzie idealna, ale jest to nieprawda. Jeżeli nie będziesz się tym chwalić na lewo i prawo, to może tak być, natomiast na weselach pojawiają się osoby o różnych poziomach zamożności i dla jednego 1000 zł będzie sporą częścią wypłaty, natomiast dla drugiej osoby będzie to tylko mała część jego zarobków. Postaraj się, aby kwota którą podarujesz młodym nie przytłoczyła ich, bo przecież koperty przeważnie się podpisuje i małżonkowie wiedzą kto i ile podarował pieniędzy. Nie jest to tak trudne jak by Ci się mogło wydawać.