Jakie nożyczki fryzjerskie wybrać?

Wybranie porządnych nożyczek jest bardzo dużym wyzwaniem i to nie tylko dla początkujących fryzjerów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt.

O czym należy pamiętać?

Najlepszym wyborem są profesjonalne nożyczki fryzjerskie od renomowanego producenta, które w całości wykonane są ze stali nierdzewnej. Przy zakupach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ergonomię nożyczek. Najważniejszym parametrem jest zawsze ostrość. Dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w fryzjerstwie najlepszym wyborem będą nożyczki w rozmiarach 5/5.5/6 cali. Doświadczeni fryzjerzy polecają matowe modele, które zdecydowanie mniej się ślizgają zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę nożyczki z satynowym wykończeniem.

Ułożenie oczek ma znaczenie

Na półkach sklepowych dostępne są nożyczki fryzjerskie klasyczne i offsetowe. Oba modele różnią się między sobą przede wszystkim ułożeniem oczek. W klasycznych nożyczkach poszczególne oczka ułożone są zawsze równo. W modelach offsettowych jedno z oczek jest zdecydowanie bardziej wysunięte do przodu. Wybór konkretnych modeli zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji każdego fryzjera.

Czym charakteryzują się porządne degażówki?

Wysokiej jakości degażówki charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i co najważniejsze koniecznie muszą być odporne na rdzę. Degażówki to charakterystyczne nożyczki z ząbkowanymi ostrzami, które doskonale sprawdzą się przy cieniowaniu albo zmniejszaniu objętości dość gęstych włosów. Jeżeli chodzi o rozmiar, to królują przede wszystkim modele 5 i 6 calowe. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są modele, które umożliwiają samodzielną regulację. Dzięki takiej opcji będzie można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.