Jak pasta na krwawiące dziąsła będzie najlepsza

Krwawienie dziąseł to problem, którego nie należy lekceważyć. Pojawienie się krwi podczas szczotkowania zębów jest oznaką występowania stanu zapalnego. Jednym z najprostszych sposobów radzenia sobie z występującymi dolegliwościami jest stosowanie odpowiedniej pasty do zębów. Warto przyjrzeć się bliżej oferowanym produktom i dowiedzieć się, w jaki sposób działają.

Najczęstsze przyczyny krwawienia dziąseł

Aby móc wdrożyć skuteczne leczenie, należy najpierw zlokalizować źródło problemów. Okazuje się, że najczęstszą przyczyną krwawienia dziąseł jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Część osób decyduje się na stosowanie szczoteczki o twardym włosiu, w celu skuteczniejszego usuwania płytki nazębnej i przebarwień.

Niestety twarda szczoteczka może działać drażniąco na dziąsła, wywołując stan zapalny i krwawienie. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj używanej pasty do zębów. Niezalecane jest długotrwałe korzystanie z preparatów o właściwościach ścierających. Lepiej sięgnąć po delikatne pasty na krwawiące dziąsła, które skutecznie redukują występujące stany zapalne.

Warto wiedzieć, że problemy z dziąsłami mogą być również wywołane innymi chorobami. Najczęściej tego rodzaju dolegliwości są objawem niedoboru witamin, anemii, chorób wątroby, paradontozy, a także złej diety.

Skład i sposób działania pasty do zębów na krwawiące dziąsła

Bez względu na źródło problemów pomocne w łagodzeniu stanów zapalnych okazują się specjalistyczne pasty do zębów. Wysokiej jakości pasta na krwawiące dziąsła wykazuje działanie wzmacniające i ochronne, łagodzi obrzęki, przyspiesza regenerację tkanek, a także redukuje tempo odkładania się płytki nazębnej wywołującej zapalenie. Należy unikać stosowania preparatów, które mają w składzie:

  • substancje mocno ścierne (glinka, sól),
  • alkohol,
  • substancje słodzące (aspartam),
  • anionowe środki pieniące (SLS).

Pasta do zębów na krwawiące dziąsła powinna zawierać diglukonian chlorheksydyny (CHX). Jest to związek, który wykazuje działanie antyseptyczne i wspomaga regenerację tkanek miękkich jamy ustnej. Dodatek chlorku cetylopirydyny (CPC) neutralizuje toksyny powstające podczas rozkładu bakterii i zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, a wyciągi roślinne np. z aloesu wykazują działanie nawilżające śluzówkę, redukują ból i obrzęki.

Część producentów past decyduje się dodać do swoich preparatów witaminy E lub prowitaminy B5, które wzmacniają dziąsła. Korzystanie z tego rodzaju past pomaga pozbyć się dolegliwości, ale nie eliminuje źródła problemu, dlatego o krwawiących dziąsłach warto porozmawiać ze swoim stomatologiem lub lekarzem rodzinnym.

Pasta na krwawiące dziąsła dostępna na stronie https://a-manada.pl/pasty-na-krwawiace-dziasla