Jak dobrze dobrać płaszcz?

Płaszcz to nieodłączny element kobiecej garderoby. To okrycie dobre na każdą okazję – sprawdzi się zarówno podczas biznesowej kolacji, uroczystego wyjścia czy wypadu do kina z przyjaciółkami. Eleganckie, sportowe, krótkie czy bomberki – płaszcze wiosenne to hit zbliżającego się sezonu. Czarny koń domowej garderoby.

Jak dobrać płaszcz do sylwetki?

Aby dobrze się poczuć w nowym płaszczu, warto zwrócić uwagę na fason odpowiadający naszej sylwetce. Odpowiednio dobrany płaszcz może ukryć niektóre mankamenty figury.
I tak osoby o sylwetce typu prostokąt, mające biodra i ramiona podobnej szerokości i charakteryzujące się mało zarysowanym wcięciem w talii powinny zaopatrzyć się w płaszcz z mocno zaakcentowaną talią, rozszerzający się ku dołowi. Świetnie sprawdzą się te z dwurzędowym zapięciem i paskiem – optycznie podkreślą talię i odwrócą uwagę od linii biodra – ramiona.

Kobiety o figurze jabłka, w obfitym biustem i wystającym brzuszkiem powinny zwrócić uwagę na proste w kroju płaszcze jednorzędowe, z dodatkowym wyciętym dekoltem. Sprawdzą się również płaszcze typu parka. Ważne, żeby nie były zbyt długie, ani za krótkie. Optymalną długością będzie ta do kolan, dużo dobrej oferty możemy znaleźć na https://yups.pl/plaszcze .

Panie o figurze gruszki wiedzą, że ich newralgicznym miejscem są przysadziste biodra i uda. Aby ukryć ten mankament warto zaopatrzyć się w płaszcz, który skupi wzrok na górnej części ciała. To zadanie dla płaszcza w kształcie litery A lub o kroju peleryny – rozkloszowany dół ukryje ciężkość bioder i nada ciału lekkości.