Twoje pierwsze buty derby

Buty derby stały się dzisiaj synonimem elegancji na co dzień. Prosty krój, minimalizm w zdobieniach oraz komfort i wygoda w noszeniu uczyniły z butów derby idealny materiał na podkreślenie codziennej stylizacji. Warto naprawdę zaopatrzyć się w choć jedną taką parę butów. Jak jednak wybrać pierwsze buty derby?

1) Właściwy typ obuwia

Przede wszystkim na początek musimy nauczyć się rozpoznawać buty derby od podobnych do nich oksfordek czy brogsów. Otóż buty derby na pierwszy rzut oka wyróżniają się otwartą przyszwą. Tu boki buta, te które zawierają dziurki od sznurowadeł, naszyte są luźno na przyszwę, nie zaś pod nią. Brogsy mają podobne szycie jak oksfordki, a co więcej charakteryzują się swoistymi perforacjami. Podsumowując buty derby (tego typu) są to dość gładkie buty skórzane z brakiem zdobień.

2) Dobra jakość skóry

Przechodzimy teraz do następnej, bardzo ważnej kwestii. Otóż prawdziwe, dobre buty derby powinny być z wysokiej gatunkowo skóry albo zamszu. Oczywiście możemy kupić tańsze podróby, niemniej jednak szybko się one zniszczą, co będzie wyglądało bardzo nieefektownie.

3) Barwa

Buty derby najczęściej spotkamy w przeróżnych odcieniach brązu. Dlaczego? Otóż ten kolor nie jest tak oficjalny i zobowiązujący jak czerń, a ponadto pasuje do każdej stylizacji. Jeśli jednak wolimy czarny albo też nieco oryginalniejsze barwy jak żółty czy niebieski, to oczywiście dzisiaj nie powinno być większego problemu ze znalezieniem takiego obuwia.

4) Wygoda i komfort

Pamiętać także należy o tym, że buty derby oczywiście musimy przymierzyć przed zakupem. Generalnie są to bardzo wygodne buty, niemniej jednak zawsze należy sprawdzić, czy na pewno są dobrze wykonane, czy nie mają jakiejś części zbyt sztywnej itd.

5) Dopasowanie do swojego stylu

Oczywiście buty derby różnią się także pomiędzy sobą stylem wykonania – barwą, krojem, sznurówkami itd. Dobierzmy je tak, aby pasowały do naszego codziennego ubioru.