Turmalin czarny koraliki – atrakcyjna biżuteria

Turmalin to minerał z grupy krzemianów, a jego złoża należą do bardzo rzadkich. Jest cenionym i poszukiwanym kamieniem jubilerskim. Wyróżnia go duża różnorodność kolorów. Od bezbarwnej, białej, bladoróżowej, jasnoniebieskiej, czerwonej, żółtej, zielonej, fioletowej, aż po czarną oraz wielobarwną. Szczególnie efektownie prezentuje się na szyi lub nadgarstku turmalin czarny koraliki.

Turmalin czarny koraliki – jak nosić?

Biżuteria z czarnego turmalinu jest doskonałym wyborem stylizacyjnym dla zwolenników klasyki. Naturalny kamień połączony ze srebrem lub złotem jest mocnym akcentem przyciągającym wzrok. Pasuje do osób stanowczych, pewnych siebie i swoich celów.

Turmalin czarny koraliki to idealny dodatek na wyjątkowe okazje. Naszyjnik nada charakteru sukience, zwłaszcza małej czarnej, a bransoletka podkreśli elegancką marynarkę. Taką ozdobę nadgarstka docenią też mężczyźni. Strój, nawet ten mniej formalny, dzięki temu nabierze wyrazu.

Szczególnie pięknie wygląda kula fasetowana o szlifie diamentowym. Turmalin czarny koraliki stanowi świetną bazę do własnoręcznego tworzenia ciekawej biżuterii. Mogą z nich powstać, przykładowo, długie kolczyki, które podkreślą makijaż oraz fryzurę. Nadadzą także nieco tajemniczości. W naszyjnikach oraz bransoletkach można też je z powodzeniem łączyć z innymi kamieniami, elementami z drewna, metalu, sznurka czy skóry.

Czarny turmalin i jego wyjątkowe właściwości

Turmalin jest minerałem, który wzmacnia wewnętrzną siłę, przyspiesza realizację celów oraz przyciąga dobrobyt. Pomaga odsunąć negatywne wpływy, wprowadzając w życie spokój i harmonię. Jego moc z pewnością docenią osoby poszukujące własnej drogi i swojego miejsca w świecie.