Sekrety pięknej fryzury

Która z kobiet nie marzy o gęstych i lśniących włosach. Niemal wszystkie panie chciałyby takowe posiadać, jednak rzadko która stosuje w swojej codziennej rutynie prawidłową pielęgnację. Większość kobiet zbyt często sięga po urządzenia do stylizacji włosów na gorąco, namiętnie je rozjaśnia czy farbuje swoją czuprynę. Tymczasem, aby włosy dobrze prezentowały się na co dzień, wystarczy kilka prostych trików.

Sekrety pięknej fryzury

300

Nie ma wątpliwości, że systematyczność popłaca – i to w wielu dziedzinach – również w przypadku pielęgnacji. Dlatego właśnie należy regularnie fundować naszym włosom zastrzyk energii, w postaci odżywczych maseczek bądź olejowania. Warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji oleje naturalne, nawet te, które ma się w aktualnie w kuchni. Jak wspomniano wyżej, zamiast namiętnego prostowania włosów, lepiej po porządnym rozczesaniu użyć odrobinę lakieru do włosów. Pozwoli to na ujarzmienie niesfornych końców i nada lekkości fryzurze.

Jaki lakier do włosów wybrać?

Wielu paniom stosowanie utrwalacza w sprayu kojarzy się z ubiegłą epoką, kiedy to kobiety nosiły na głowie sztywne fryzury, przypominające wojskowe hełmy. Obecnie w modzie są delikatne fale, luźne koczki, sugerujące na głowie artystyczny nieład. Lakiery do włosów często również kojarzą się z nieprzyjemnym efektem sklejenia pasemek. Tymczasem, produkty z tej kategorii przeszły przez ostatnie lata prawdziwą metamorfozę. Na rynku dostępne są lakiery, po których zastosowaniu włosy są utrwalone, ale nadal mięciutkie, nadające się do dalszej stylizacji. Produkty te mają przepiękne zapachy, przypominające najdroższe perfumy. Można również dobrać odpowiedni poziom utrwalenia. Dla osób z włosami podatnymi na stylizację może on być niższy, wówczas fryzura wygląda jeszcze bardziej lekko i całkowicie naturalnie.