Różne kolory żakietów wizytowych

Żakiet to bardzo popularna i wygodna część ubioru. Może występować samodzielnie lub w komplecie ze spódnicą lub spodniami. Prezentuje się elegancko i modnie, niezależnie od obowiązującego stylu – jest to odzież klasyczna, a więc ponadczasowa.

Kolorystyka żakietów wizytowych


Eleganckie żakiety wizytowe nie muszą być utrzymane w ciemnych kolorach. Chociaż barwy takie jak czerń, szary czy granat często pojawiają się w wyjściowych stylizacjach, nic nie stoi na przeszkodzie, by nabyć żakiet różowy, liliowy lub zielony. Każda barwa może być trafiona, o ile nie będzie problemów z późniejszym dobraniem tła i dodatków. Trzeba też pamiętać, że im bardziej wyrazisty kolor, tym więcej wysiłku trzeba włożyć w skomponowanie eleganckiego zestawu. Te mniej rzucające się w oczy odcienie łatwiej wdrażać w różne stylizacje bez ryzyka, że będą razić lub opatrzą się. https://lacoco.pl/87-zakiety-wizytowe

Modne są różne fasony


Zróżnicowana kolorystyka żakietów wizytowych to jedno, ale można bawić się także fasonami. Moda pozwala na duże odstępstwa od nudnej klasyki, czyli typowego modelu żakietu sięgającego mniej więcej do linii bioder. Obecne są żakiety skrócone, niektóre całkiem odważnie oraz modele z różną długością rękawów. Tak samo dużo dzieje się w kwestii zapięcia, które bywa albo klasyczne (guziki), albo bardziej drapieżne (zamek błyskawiczny) albo nie ma go wcale. Efektowne wycięcie, w jakie układają się poły żakietu, pozwala nosić go bez zapinania.