Na co zwrócić uwagę, wybierając koszulki męskie?

Modne i stylowe koszulki meskie pasują do bardzo wielu stylizacji, dlatego też warto mieć w swojej garderobie kilka ciekawych koszulek na różnorodne okazje. Dzięki naszym wskazówkom dowiedzą się Państwo, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze nowej koszulki.

Jaki kołnierz wybrać?

Bardzo ważnym elementem koszulki męskiej jest kołnierz, który często jest pomijany. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie kołnierze proste – kent. Jest to uniwersalny kołnierzyk, który pasować będzie na każdą okazję. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się również kołnierze włoskie, które idealnie pasują na formalne okazje. Dzięki szeroko rozstawionym końcom jest sporo miejsca na wyeksponowanie krawata. Wielu producentów ma w swojej ofercie koszulki meskie z kołnierzami buttondown, które pasują do mniej oficjalnych okazji. Koszule z takimi kołnierzykami można nosić na co dzień.

Jaki rozmiar koszulki wybrać?

Aby koszulka męska prezentowała się okazale na ciele, musi posiadać odpowiedni rozmiar. Większość producentów korzysta z standardowego oznaczenia S/M/L/XL, dzięki czemu można łatwo dopasować koszulkę do swojej sylwetki. Zwrócić uwagę należy nie tylko na długość koszulki, ale również na szerokość kołnierzyka. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które wykonują koszulki męskie na wymiar. Przymierzając koszulki warto sprawdzić czy można zapiąć górny guzik i swobodnie oddychać. Sprawdzić należy także ramiona. Szew powinien łączyć barki i rękawy w miejscu gdzie kończy się bark. Jeżeli istnieje taka możliwość to przed zakupem zawsze trzeba przymierzyć koszulkę męską.