Kurtka softshell – co ją wyróżnia?

Nie da się ukryć, że dla wielu z nas moment „przejściowy” czyli okres pomiędzy jesienią a zimą jest wyjątkowo problematyczny- szczególnie jeśli chodzi o dobór odpowiednich elementów garderoby. Największym dylematem okazuje się być nic innego jak tylko wybór kurtki. Na zimowe palto jest jeszcze za ciepło, a z kolei na lekką, jesienną katanę jest znów zbyt zimno. Wobec tego kurtka softshell powinna nas w tym momencie o wiele bardziej zainteresować. Co ją wyróżnia na tle innych kurtek?

Czym jest kurtka softshell?

Kurtka softhell nie jest wcale nowoczesnym produktem na rynku odzieżowym, niemniej jednak dopiero teraz może ona pochwalić się znacznie większym zainteresowaniem. Okazuje się, że dobra kurtka softshell wyróżnia się przede wszystkim tkaniną, której zawdzięcza ona swoją nazwę. Softshell jest materiałem, który przede wszystkim ma nam zapewnić odpowiedni poziom ochrony przed wiatrem, który doprowadza do utraty ciepła. Kurtka softshell dodatkowo wyróżnia się:

  • wysoką przepuszczalnością powietrza i oddychalnością;
  • zdolnością do odprowadzania na zewnątrz pary wodnej;
  • miękkością i przyjemnością w dotyku.

Jak więc widać, kurtka softshell może stanowić dla nas idealne rozwiązanie na wspomniany już sezon „przejściowy” i zadbać o nasz komfort, a także i utrzymać odpowiedni poziom ciepła.

kurtka softshell szara z pomarańczowym wnętrzem

Czy warto więc posiadać kurtkę softshell?

Kurtka softshell nie ma właściwości „grzewczych”, a co za tym idzie, nie jest to typowo zimowe palto. Dodatkowo nie cechuje się ona również wodoodpornością, jednak będzie to idealne rozwiązanie w momencie, kiedy na zimowe modele jest jeszcze zbyt ciepło, a jednocześnie szukamy „czegoś” co zapewni nam optymalną ochronę przed wychładzającym wiatrem. Dodatkowo kurta softshell może być maksymalnie zróżnicowana pod względem kroju i modelu, więc możemy wybrać ją tak, by dopasowała się do naszych potrzeb.