Jakie ramiączka do stanika wybrać?

Wybór odpowiedniego stanika powinien odbywać się przy pomocy wykwalifikowanej brafitterki. Specjalistka pomoże wybrać taki biustonosz, który nie tylko będzie wygodny, ale również podkreśli i uwypukli kształt biustu. Fachowa pomoc przyda się także przy problemach z wyborem miseczki odpowiedniej dla danego kształtu biustu oraz gdy potrzebny jest stanik na specjalne okazje.

Biustonosz na różne rozmiary biustu

Każda z pań chciałaby, aby jej piersi prezentowały się efektownie i z gracją. Niestety nie zawsze można samemu uzyskać taki efekt. Najlepiej poszukać pomocy u osoby, która potrafi zaradzić wszelkim problemom z doborem odpowiedniego stanika.

Mały biust będzie potrzebował odpowiedniej miseczki, która nada mu pełny i jędrny kształt. Ramiączka do stanika ze sklepu Gorteks mogą w tym przypadku być cienkie i koronkowe. Bardzo modne są ramiączka typu spaghetti straps, które złożone są z dwóch cienkich sznureczków. Stanik wygląda z nimi niezwykle kobieco, a sznureczki dodatkowo podkreślają kształt ramion i smukłość szyi.

Biustonosze przeznaczone do dużych biustów mają rozwiązania, które zwiększają komfort noszenia staników. Przede wszystkim mają szersze ramiączka, które uszyte są z mocniejszego materiału lub gumki. Szerokie ramiączka nie wbijają się w skórę, dzięki czemu nie powstają obtarcia, a nawet bolesne rany. Te same zasady obowiązują przy stanikach sportowych oraz przeznaczonych dla karmiących mam. Stanik sportowy powinien mieć też odpowiednio wzmocnione miseczki.

Materiał używany do szycia ramiączek

Producenci bielizny oraz dodatków do niej starają się, aby ramiączka były jak najlepiej dopasowane do reszty stanika. Zazwyczaj są one robione z tego samego materiału lub z elastycznej gumki. Czasami ramiączka są wykonane z ozdobnej elastycznej koronki. Materiał nie może być zbyt cienki lub podatny na zwijanie. Nie może wrzynać się w ramiona lub powodować obtarć naskórka. Większość staników wyposażona jest w możliwość regulowania długości ramiączek, dzięki czemu można dopasować je indywidualnie do każdej figury.

Jak zaprezentować dekoracyjne ramiączka do stanika?

Niektórzy z pewnością zastanawiają się, czy jest sens umieszczania przy stanikach ramiączek dekoracyjnych. Przy bieliźnie, która jest noszona na co dzień raczej nie ma potrzeby umieszczać ramiączek, które mają przede wszystkim charakter dekoracyjny i ozdobny. W takich stanikach liczy się głównie wygoda oraz wysoka jakość. Jednak bielizna, która ma być eksponowana będzie niezwykle zmysłowo prezentować się właśnie w fantazyjnie zaplecionych ramiączkach dekoracyjnych.