Jaka piżama zapewni komfortowy sen?

Na jakość snu mają wpływ nie tylko zdrowie czy samopoczucie, ale też jakość materaca czy zakładana na noc odzież. Krępująca ruchy, wykonana z mało przewiewnego materiału piżama skutecznie obniża komfort i może powodować niepotrzebne wybudzenia. Jak rozpoznać dobrej jakości piżamę? Gdzie kupić wygodne piżamy dla rodziny?

Jaki materiał najlepszy na noc?

Najważniejszym przy wyborze piżamy kryterium jest materiał. Dlaczego? Ponieważ to on ma decydujący wpływ na komfort nocnego wypoczynku. Musi być miękki, przyjemny w dotyku, nie może podrażniać skóry. Kluczowa jest także przepuszczalność powietrza. Sztuczne tkaniny nie tylko nie chronią przed chłodem, ale i powodują przegrzewanie się i pocenie, a to częsty powód niepotrzebnych nocnych wybudzeń. Szukając piżam na lato, najlepiej postawić na wiskozę, len albo cienką bawełnę. Zimą idealna będzie grubsza piżama bawełniana albo flanelowa – miękka, ciepła i wytrzymała.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując piżamy dla rodziny?

Co jeszcze, jeśli chodzi o piżamy, wpływa na jakość snu? Przede wszystkim krój. Piżama musi zapewniać swobodę i poczucie maksymalnego komfortu. Nie powinna obciskać, lepiej, żeby była luźna i nie krępowała ruchu. Długość rękawów czy nogawek powinna być dopasowana do panującej w sypialni temperatury i osobistych preferencji. Szukając piżam dla rodziny, warto też zadbać o kolorystykę czy wzór – im ładniejsza odzież nocna, tym przyjemniej się ją nosi.

Więcej na https://www.xoxoxo.pl/kolekcja/rodzina