Jak wybrać najlepszy pędzel do golenia?

Jeszcze do niedawna tradycyjne metody golenia należały do zamierzchłej przeszłości i kojarzyły się głównie z zabiegami pielęgnacyjnymi ojców i dziadków. Na szczęście obecnie na łazienkowych półkach współczesnych mężczyzn coraz częściej można spotkać relikty przeszłości – maszynki na żyletki czy pędzle do golenia. Oznacza to jedno – tradycyjne metody golenia wracają do łask.

Jak wybierać pędzle do golenia?

Rynek akcesoriów do golenia jest bardzo rozbudowany i nie brak na nim ciekawych modeli pędzli. Klient może wybrać taki, który odpowiada zarówno jego potrzebom i gustom, jak i możliwościom finansowym.

Powszechnie uznaje się, że najlepsze pędzle do golenia wykonane są z naturalnego włosa – to jest z borsuczej czy końskiej sierści (zobacz). Ostatnimi czasy jednak coraz większą popularność zyskują pędzle syntetyczne. Są one dość miękkie i nie marnują kosmetyków.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Bardzo istotna jest również wielkość wybranego pędzla do golenia. Zbyt mały może okazać się przydatny w podróży, ale w codziennym użytkowaniu może nie być zbyt wygodny. Za duży pędzel z kolei będzie nieprecyzyjny i zbyt toporny. Na szczęście wybór modeli na rynku jest ogromny.

Może się wydawać, że kupno pędzla do golenia jest błahą decyzją, ma jednak ogromny wpływ na proces pozbywania się zbędnego owłosienia.