Jak uniknąć błędów przy ściąganiu hybrydy i nie uszkodzić paznokcia?

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny wśród kobiet. Dostępność produktów do tego rodzaju manicure powoduje, że coraz więcej pań wykonuje hybrydy w domu. Zazwyczaj przykłada się dużą wagę do poprawnego aplikowania i utwardzania lakieru, zapominając o jego poprawnym zdjęciu. Tymczasem nieprawidłowe ściąganie hybrydy może prowadzić do trwałego uszkodzenia płytki.

Zdejmowanie hybrydy – jak uniknąć najczęstszych błędów?

Wiele pań wie, jak zdjąć hybrydę przy pomocy acetonu. Jednak sposób ten jest pracochłonny i czasochłonny. Dlatego częstym sposobem ściągania hybrydy jest zdzieranie na siłę lakieru. Jest to poważny błąd. Wraz z lakierem odchodzi też płytka paznokcia i powstają mikro uszkodzenia. Po nałożeniu lakieru na taki osłabiony paznokieć, hybryda nie będzie się trzymać.

Niektóre miłośniczki hybrydowych stylizacji próbują zaoszczędzić na produktach. Zamiast specjalnej folii do ściągania hybryd, używają tańszej, spożywczej. A zamiast bezpyłowych wacików, kupują zwykłe, kosmetyczne. Są to kolejne błędy popełniane przy zdejmowaniu hybrydy. Waciki z drogerii, w przeciwieństwie do bezpyłowych, pozostawiają na paznokciu włókna. A folia śniadaniowa jest dużo cieńsza niż ta przeznaczona do zdejmowania hybryd – aceton będzie parował, zamiast wnikać w lakier.

Jak zdjąć hybrydę frezarką w bezpieczny sposób?

Frezarka to urządzenie, które pozwala w szybki i łatwy sposób zdjąć hybrydę. Nie trzeba czasochłonnego owijania paznokci wacikami i folią, wystarczy wprawić urządzenie w ruch i przy pomocy końcówek zwanych frezami usunąć lakier. Jednak rozpoczęcie pracy z frezarką bez zapoznania się z zasadami jej używania i rodzajami frezów może skutkować poważnymi konsekwencjami. Zdejmowanie hybrydy nieprawidłowym frezem, zbyt mocne dociskanie frezów do paznokcia, nieodpowiednie ruchy, na przykład zatrzymywanie się, powoduje uszkodzenie płytki. Przed zakupem frezarki warto skorzystać z kursu używania tego urządzenia.

Zdejmowanie hybrydy nie jest trudne, ale należy podchodzić do tej czynności odpowiedzialnie i nie popełniać popularnych błędów. Warto pamiętać, że droga na skróty może skutkować uszkodzeniem delikatnej płytki paznokcia.