Jak powinny leżeć rękawiczki skórzane damskie?

Rękawiczki skórzane damskie to must have sezonu jesiennego i zimowego. Są obowiązkowe w każdej garderobie. Większość pań ma nawet kilka par rękawiczek po to, by móc je zmieniać i dopasowywać do płaszcza lub kurtki. Warto przyjrzeć się rękawiczkom i zastanowić się, jak właściwie powinny leżeć, by były wygodne i skutecznie ogrzewały dłonie.

Odpowiednia długość

Bardzo ważne jest znalezienie rękawiczek damskich, które mają właściwą długość. Palce w rękawiczkach powinny być wyprostowane, ale równocześnie muszą mieć swobodę zginania się. Oznacza to, że rękawiczki muszą mieć odpowiednią długość. Nie mogą być dobierane tak, by były dokładnie tak długie jak palce. One muszą być odrobinę dłuższe, by pozostało miejsce właśnie do zginania. Przy odpowiedniej długości, warto też pamiętać o długości śródręcza. Powinno ono całe być schowane pod rękawiczką i nie powinno wydostawać się spod niej na skutek poruszania dłonią.

Łatwe nakładanie

Mówiąc, że coś leży jak rękawiczka, ludzie mają na myśli, że jest dobrze dopasowane albo skrojone na miarę. W rzeczywistości chodzi o to, że rękawiczki damskie, zwłaszcza te z naturalnej lub syntetycznej skóry, muszą być bardzo dobrze dobrane. Nie powinny być zbyt luźne, bo będą się nieestetycznie marszczyły. Nie mogą być zbyt ciasne, bo ich wkładanie nie może stanowić problemu dla osoby, która je nosi. Konieczne jest znalezienie rozmiaru, który stanowi kompromis. Efektem tego będzie zakup rękawiczek, które rzeczywiście dobrze leżą i równocześnie są przyjazne w użytkowaniu.

Na tej stronie można znaleźć kilka ciekawych modeli rękawiczek damskich skórzanych.