Jak dobrać cienie do powiek, by cieszyć się idealnym makijażem?

Dobry makijaż potrafi sprawić, że kobieta prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Wszystko, dzięki temu, że podkreśla i wydobywa jej najpiękniejsze cechy. Bywa, też tak, że w makijażu kobieta nie czuje się swobodnie i prezentuje nieco sztucznie. Częstym błędem jest zły wybór cieni do powiek! O tuż powinno dobierać się je do koloru tęczówki oka, karnacji, a nawet włosów. 

Jak dobierać cienie do powiek? 3 najważniejsze zasady! 

cienie do powiek

Po pierwsze zwróćmy uwagę na barwę tęczówki. Aby, podkreślić jej głębie i dodać zmysłowości, najlepiej skontrastować z kolorem przeciwnym lub podkreślić podobnym, ale nie identycznym odcieniem. Na przykład do niebieskich oczu można wybrać jasny błękit lub granat bądź zupełnie kontrastowy cień np. pomarańcz lub złoto. 

Po drugie karnacja! Na co dzień Panie o bardzo jasnej skórze świetnie będą prezentowały się w pastelowych brązach, które z kolei nie są polecane do karnacji ciemnej i oliwkowej. W ich przypadku lepiej wybrać odcienie bardziej głębokie np. czekoladowe. W makijażu wieczorowym można pozwolić sobie na ciemniejszą oprawę oczu bez względu na odcień karnacji, ale przewodnia barwa u Pań o jasnej skórze zawsze powinna być dość jasna – jako tak uzupełniająca. 

Poza tym kluczem idealnego dobrania cieni do powiek, a tym samym stworzenia perfekcyjnego makijażu jest określenie swojego typu urody, które nazywane są mianem pór roku. W tym przypadku znacznie ma kolor oczu, włosów i karnacji. Z łatwością można znaleźć palety polecane do danego typu urody.