Czym zafarbować samodzielnie włosy w domu?

Jeśli chodzi o samodzielne farbowanie włosów w domu, to jest to obecnie możliwe. Na rynku bowiem jest tak wiele farb do włosów o różnych odcieniach, że bez problemu każdy dobierze coś dla siebie. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, bo inaczej efekt finalny, wcale może nam się nie spodobać. Jednak jeśli będziemy kierować się kilkoma zasadami, to będziemy mieli możliwość maksymalnie zbliżyć się do pożądanego efektu końcowego.

Nie mieszanie tonacji zimnej z chłodną

Jeśli chodzi o farby do włosów, to dzielą się one na te w chłodnym odcieniu, a także na te w ciepłym . Nie powinniśmy mieszać tych odcieni ze sobą, bo na skutek powstałej reakcji mogą na naszych włosach pojawić się niepożądane odcienie. Jeśli więc mamy włosy farbowane na zimny kolor, a pragniemy mieć piękny miodowy blond, to należy wybrać się do fryzjera, który stonuje kolor w sposób odpowiedni. Nie powinniśmy także samemu włosów rozjaśniać, bo jest to proces, który może rzeczywiście zniszczyć włosy i je przesuszyć. Nie będą one wyglądać już tak dobrze i wielu przypadkach konieczne będzie ścięcie, bardzo często radykalne. Najlepiej tutaj zwrócić się o pomoc do fryzjera.

Farby do włosów koloryzujące i trwałe

Na rynku mamy do wyboru farby, które barwią włosy na jakiś czas, a także te, które trwale koloryzują włosy. Jeśli nie farbowaliśmy włosów wcześniej, lub chcemy diametralnie zmienić odcień, ale nie jesteśmy pewni, czy ten który wybraliśmy będzie nam pasował, to warto zdecydować się na szampon koloryzujący. Dzięki temu możemy przekonać się, czy dany odcień włosów będzie nam pasował, czy też nie. Jeśli nie to bez problemu możemy się go pozbyć po kilku myciach, a jak chcemy ten proces przyspieszyć, to wystarczy myc włosy szamponem przeciwłupieżowym. Ma on o wiele mocniejsze działanie od klasycznego szamponu i pomoże o wiele szybciej pozbyć się niepożądanego koloru. Jeśli kolor włosów nam się podoba i jest to ciemny odcień, to należy unikać szamponu przeciwłupieżowego, bo ten o wiele szybciej wypłucze nam kolor.