Czapki na każdą niepogodę

Okres jesienno-zimowy to okres, w którym mniej lub bardziej chętnie musimy sięgnąć po czapki. Siarczyste mrozy zmuszają nas do poświęcenia fryzur i wybrania mniejszego zła. Tylko jaką czapkę wybrać?

 

Smerfetka, czyli beanie

To bezpieczny wybór, który jest modny już od kilku ładnych lat. To bardzo proste czapki damskie, które mogą doskonale uzupełnić wiele stylizacji. Najbezpieczniej będzie postawić na czapkę w stonowanych barwach, dzięki czemu będzie pasowała do wielu stylizacji i to przez kilka sezonów. W tym roku czapki z napisami są już niemodne, mimo że zeszłej zimy królowały na ulicach.

Ważne jest też to jak się nosi beanie – powinna być naciągnięta na uszy, lekko zsunięta z czoła w tył, a czubek czapki powinien zwisać pod kątem. Najlepiej wygląda na rozpuszczonych włosach. Czapki wykonane z lżejszych materiałów nadadzą się również do noszenia w letnie wieczory.

 

Czapki z pomponem

Wszystko, co słodkie jest na topie. Dorosła kobieta w czapce z wielkim, puchatym pomponem? Czemu nie! Te czapki damskie są wyjątkowo urocze, a przy tym bardzo kobiece. Ważny jest jednak umiar. Pompon nie powinien być zbyt wielki i kolorowy… chyba, że ktoś akurat szuka pracy w cyrku.

 

Klasyczny beret

W Polsce berety, zwłaszcza moherowe kojarzone są z atrybutem starszych pań. Tymczasem są to bardzo modne, klasyczne dodatki, które sprawiają, że stylizacje nabierają charakteru. Ważne jest jednak aby decydować się na modele w stonowanych kolorach i skromnie ozdobione.