Zastosowanie polaru roboczego

Polar to lekki, ciepły oraz wygodny materiał, który jest powszechnie stosowany do szycia odzieży. Szczególnie często możemy spotkać bluzy polar, które są lubiane zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to mamy do czynienia z niskimi temperaturami. Bluzy polar sprawdzą się nie tylko w codziennym użytkowania, ale są także stosowane przez pracowników. Co więc warto wiedzieć na temat polaru? 

Polary robocze – jak wybierać?

Polar jest typem tkaniny, który stanowi połączenie z PET oraz innymi tworzywami sztucznymi. Materiał ten odznacza się dobrym pochłanianiem wody, jednakże nie więcej niż 1% wagi własnej. Jest więc on w stanie szybko nam wyschnąć, pozwalając tym samym dalej go użytkować. Polar nie jest wodoodporny, jednakże możliwe jest zastosowanie specjalnego impregnatu, który pozwoli korzystać z polara przy wzmożonej wilgoci. Bluzy polarowe są świetnym produktem pozwalającym zachować ciepłotę ciała, dlatego też cieszy się zainteresowaniem zimą. 

Na metkach od bluz możemy znaleźć informacje, co do gramatury. Ta wartość określana jest w gramach- 100, 200, 300. Produkty o większej gramaturze będą cechować się lepszym zachowaniem ciepła. Również wybierając polary robocze trzeba uwzględnić ten czynnik. Ciepło podczas pracy zimą na zewnątrz wymaga szczególnej uwagi i doboru odpowiedniej odzieży. 

polar roboczy w kolorze czerwonym

Dla kogo jest polar?

Polary sprawdzą się praktycznie dla każdego, niezależnie od sytuacji. Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla sportowców, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej w trakcie zimy. To wybór dla biegaczy, rowerzystów, ale także osób, które lubią rekreacyjnie spacerować. 

Polary robocze to kolejne produkty, w które wyposaża się większość przedsiębiorstw, chcąc zapewnić ciepło i komfort swoim pracownikom. Polary robocze sprawdzają się nie tylko na dworze, ale także i halach produkcyjnych, gdzie także mogą panować niskie temperatury.