Uniwersalny sweter męski rozpinany na niejedną okazję

Sweter męski rozpinany to model, który już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wynika ona przede wszystkim z jego ponadprzeciętnej uniwersalności. Swetry męskie rozpinane pasują bowiem nie tylko do klasycznej białej koszuli z kołnierzykiem, ale również do sportowej koszulki z kolorowym nadrukiem.   

Sweter męski rozpinany – mnogość stylizacji

Jak wspominano powyżej, rozpinany sweter męski to fason niezwykle uniwersalny. Pasuje on bowiem nie tylko do codziennych stylizacji, ale również do tych bardziej odświętny czy formalnych. Może być noszony na co dzień do biura, jak i zakładany na popołudniowy wypad z przyjaciółmi do kina. Dobrej jakości sweter męski może być zatem noszony wraz z klasycznym płaszczem, dłuższą kurką typu parka, a nawet nieco bardziej sportową kurtką do pasa. 

męski sweter rozpinany modny kolor

Sweter męski rozpinany – wybór odpowiedniego koloru

Aby jeden sweter mógł być wykorzystany jako baza dla wielu stylizacji warto podczas jego zakupu wybrać odpowiedni kolor. W tym wypadku doskonale sprawdzą się swetry męskie rozpinane w kolorach: granatowym, szarym, bordowym lub czarnym. Choć odcienie te wydają się dość smutne, to jednak łatwo mogą być ożywione dodatkiem, na przykład oryginalnym paskiem do spodni czy kolorową koszulką.   

Sweter męski rozpinany – wybór odpowiedniego materiału

Podczas wyboru idealnego męskiego swetra warto postawić na dobrej jakości tkaninę. Choć w sprzedaży oferowane są tanie produkty wykonane na przykład z akrylu, to jednak mają one swoje liczne wady. Przede wszystkim szybko ulegają one zmechaceniu i rozciągnięciu w wyniku czego konieczna jest ich wymiana wraz z kolejnym nowym sezonem.

Droższym wyborem jest bawełna, która w mniejszym stopniu ulega zniekształceniom oraz z uwagi na dużą przewiewność jest bardzo komfortowa w noszeniu. Najdroższą propozycją są swetry wykonane z wełny lub kaszmiru. Tego typu swetry męskie cechuje atrakcyjny wygląd oraz bardzo dobre właściwości termiczne. Są to jednak produkty, które wymagają prawidłowej i starannej pielęgnacji.