Spodenki damskie – co wybrać i co jest modne w tym sezonie?

Późna wiosna, lato, jak i wczesna jesień to stosując terminologię modową, sezon na krótkie szorty damskie mające różne wzory i kolory. Zakładają je nie tylko dziewczynki, ale również kobiety w każdym wieku. Młodsze traktują spodenki na lato w roli typowej odzieży na wyjście, będącej swoistą alternatywą dla sukienek i spódniczek. Z kolei zaś starsze noszą spodenki damskie jako bardzo modną sportową odzież, która sprawdza się w praktycznie rzecz biorąc dowolnych warunkach, tak samo jak spodnie. 

Szorty i spodenki nie muszą być wcale nudne 

Zanim rozpoczniemy, powinniśmy ustalić jedną, niepodważalną kwestie. Damskie oraz męskie krótkie spodenki na lato – wbrew wielu opiniom, nie wyszły jeszcze z mody. Ciągle warto jest je nosić i to nie tylko w roli alternatywy dla sukienek, albo szortów. Wiele spośród kobiet ciągle deklaruje swoje przywiązanie do tej części garderoby, uważając klasyczne damskie szorty (a zatem największą konkurencję dla spodenek) za zbyt odważne i nie pasujące do ich stylu życia. Z kolei zaś spódnice oraz sukienki (w tym także spódniczki) ciągle kojarzy się z ukłonem w stronę feminizacji. Nic zatem dziwnego, iż wiele kobiet chce wyjść po prostu z tegoż schematu, stawiając na oryginalne i w pewnym sensie rozwiązania kompromisowe. 

Co jest obecnie modne? 

W sezonie 2021 kobiety niezaprzeczalnie stawiają, jeśli chodzi o kolorystykę na krótkie spodenki w kolorze granatowym, beżowym albo białym. To swoiste nawiązanie do rozwiązań rozumianych jako tradycyjne. Pewną alternatywę dla tych dwóch opcji, stanowić może barwa khaki, niemniej jednak jest to opcja przede wszystkim dla tych osób, które pragną podkreślać sportowy charakter swojego ubioru.