Shakery – jak z nich korzystać?

Wśród wielu instrumentów znanych ludzkości wymienić można między innymi shakery. Te niewielkie, przypominające kształtem dziecięcą grzechotkę instrumenty cieszą się niesłabnącą od lat popularnością, choć ich używanie nie jest tak łatwe, jak by się mogło zdawać.

Jak wybrać odpowiednie dla siebie shakery?

Grzechotki, choć wydaje się, że są bardzo prostym instrumentem muzycznym i ich zakup nie powinien przysporzyć trudności – wcale tak nie jest. Dobór najlepszych shakerów wiąże się z przetestowaniem szeregu rozmaitych opcji.

Tak naprawdę każda grzechotka brzmi inaczej. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie różnych materiałów wewnątrz, jak i do zewnętrznej jej części. Często nawet niewielka różnica w masie wypełnienia potrafi dać zupełnie odmienny efekt dźwiękowy. Wystarczy porównać dziecięce grzechotki, aby się o tym przekonać – zupełnie inaczej brzmią zabawki z plastiku, a inaczej z drewna. Inne dźwięki wydają również grzechotki o rozmaitych rozmiarach czy odmiennych od siebie kształtach.

Jak grać na shakerach?

Nauka gry na tym instrumencie wcale nie jest tak prosta, jak by się mogło wydawać. Wymaga od muzyka sporej wiedzy, a ponadto doskonałego wyczucia rytmu. Bez tego, zwykłe postukiwanie shakerami o siebie czy inne przedmioty, może zupełnie zepsuć utwór i odebrać mu cały urok.

Profesjonalni muzycy poświęcają wiele lat na opanowanie do perfekcji umiejętności gry. Dzięki temu, mogą stworzyć niepowtarzalne utwory, które zapadają w pamięć i stają się ulubionymi piosenkami wielu ludzi.

Shakery dostępne w ofercie sklepu DrumCenter.pl.