Rękawiczki skórzane wykonane ze skóry cielęcej – co warto wiedzieć?

Skóra cielęca jest dość gruba i sztywna, dlatego też wielu producentów korzysta z jej potencjału przy produkcji wysokiej jakości rękawiczek skórzane. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie zalety ma skóra cielęca i czy warto postawić na rękawiczki, które są z niej wykonane.

Co warto wiedzieć?

Lico skóry cielęcej wyróżnia się słabym uziarnieniem, ale pamiętać należy o tym, że widoczne są liczne pręgi oraz ślady po żyłach. Pomimo dość dużej grubości rękawiczki ze skóry cielęcej nie zawsze mogą pochwalić się dużą trwałością. Dla wielu producentów jest to skóra ekonomiczna, która niestety jest źle wyprasowana. Warto postawić na rękawiczki skórzane od renomowanych producentów, którzy w pierwszej kolejności stawiają na jakość swoich wyrobów. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim męskie rękawiczki, które noszone są na przykład przez służby mundurowe.

Czym wyróżnia się skóra cielęca?

Skora cielęca niestety nie może pochwalić się dobrymi parametrami jeżeli chodzi o elastyczność. Co prawda skóra cielęca dobrze się rozciąga, ale niestety nie zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu. Tania skóra ma również tendencje do ścierania lica, dlatego też warto postawić na renomowanych producentów, którzy korzystają wyłącznie z najlepszych gatunkowo skór. Jeżeli chodzi o samą grubość, to wynosi ona od 0,7 do 0,9 mm. Rękawiczki skórzane wykonane ze skóry cielęcej królowały w Polsce w czasach PRL-u. Olbrzymia popularność wynikała oczywiście z dużej dostępności surowca oraz z przystępnej ceny.