Niezastąpiony olejek do masażu

Masaż ma zastosowanie zarówno w leczeniu schorzeń czy urazów, jak i w terapiach regeneracyjnych, relaksacyjnych czy nawet odchudzających.

Niezbędny pomocnik masażysty

Już w czasach przed naszą erą starożytni indyjscy i chińscy uzdrowiciele uznali techniki głaskania, rozcierania i ugniatania ciała za zabieg przywracający człowiekowi sprawność i witalność życiową. Był on coraz częściej stosowany już w słynącej z walk na arenach sportowych Grecji, zyskując miano zabiegu przygotowującego i natłuszczającego zawodników przez zawodami. Także tutaj przy okazji technik działających powierzchniowo na tkanki wykorzystywano znane ze swoich właściwości odżywczych i nawilżających oliwki.

Olejek do masażu

Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, żeby masażowi nie towarzyszyły kosmetyki najlepszej jakości otrzymywane najczęściej z naturalnych ekstraktów roślinnych. Dlatego do ich produkcji wykorzystuje się powszechnie znaną wiedzę i techniki pozyskiwania tych cennych dla zdrowia składników.

Najpopularniejsze z nich to olejek ze słodkich migdałów, który dzięki właściwościom zmiękczającym i łagodzącym podrażnienia oraz zapobiegającym utracie wody z naskórka, świetnie nadaje się dla skóry dojrzałej. Z tych samych powodów jest chętnie stosowany do masażu twarzy. Innym doskonałym specyfikiem jest olej jojoba niezwykle bogaty w witaminę E oraz wykazujący zdolności do łagodzenia stanów zapalnych skóry.

Awokado to owoc o dużej zawartości minerałów i witamin, kojący podrażnienia oraz działający wygładzająco i regeneracyjnie za co kocha go skóra, która nie chce szybko się zestarzeć.

Znana z kuchni oliwa z oliwek również ma zastosowanie w zabiegach leczniczych i pielęgnacyjnych do jakich należy masaż, a to głównie za sprawą zawartych w niej żelaza i fosforu, pomagających w zmiękczaniu skóry i hamujących utratę wody przez naskórek. Łatwo wchłanialny i niepozostawiający tłustego filmu na skórze olej z pestek moreli zapewnia optymalny poziom nawilżenia i zaopatruje skórę w bogaty kompleks witamin A, B i E.

Na bazie tych i innych ekstraktów roślinnych powstają mieszanki preparatów stosowanych do masażu całego ciała lub tylko niektórych jego części wymagających szczególnego traktowania.

Tak jest na przykład przy zabiegach wyszczuplających, w których oprócz tradycyjnych substancji natłuszczających i odżywczych stosuje się dodatki rozgrzewające i pomagające redukować tkankę tłuszczową.

Życie w zgodzie z naturą jest nie tylko modnym trendem lub koniecznością w eliminowaniu zanieczyszczenia środowiska, ale przede wszystkim pozwala na czerpanie z jego zasobów w bezpieczny sposób składników wykorzystywanych do tworzenia zdrowych olejków do masażu.