Jak wybrać najlepszy odplamiacz do tkanin?

Rodzinne przyjęcie, prace w ogrodzie czy też gra w piłkę na trawie. To sytuacje, podczas których najczęściej dochodzi do tworzenia się zabrudzeń na ubraniach. Niestety plamy z wina, ziemi czy trawy nie znikną wyłącznie z pomocą proszku do prania. Potrzebna jest więc pomoc. Jednym ze środków, który może pomóc w takiej sytuacji, jest odplamiacz. Jak jednak, spośród tak dużego wyboru na rynku, wybrać ten najlepszy i najskuteczniejszy? Ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czym właściwie jest odplamiacz?

ProductImage-680x680

Odplamiacz do ubrań to detergent, którego działanie opiera się na czynnikach aktywnych, wnikających w strukturę tkaniny, pozwalając na skuteczne usunięcie plamy. Nie jest to jednak to samo co wybielacz, który służy wyłącznie do białych tkanin. Odplamiacz można stosować, również do tkanin kolorowych. Jest to jednak bardzo mocny środek. Dlatego warto przed zastosowaniem na ubraniu sprawdzić, czy ten, go nie odbarwi. Najlepiej zrobić to, stosując go na niewidocznym fragmencie, ów ubrania.

Jak wybrać najlepszy odplamiacz do ubrań?

Wszystko zależy od tego, do jakich ubrań odplamiacz będzie potrzebny. Jeśli problemem są silne plamy z tłuszczu, należy zainwestować w środek o wysokim stężeniu surfaktantów. Jeśli jednak preparat ma służyć do odplamiania ubrań niemowląt, warto znaleźć taki środek, który surfaktantów będzie miał możliwie najmniej. Związki te w dużym nasileniu mogą podrażniać skórę dziecka, co może być dla niego niebezpieczne. Można również wybrać odplamiacz do ubrań w sprayu albo nawet w sztyfcie. Wybór na rynku jest tak szeroki, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.