Jak wybrać gorset damski?

Gorsety damskie towarzyszą nam od wielu wieków. Nie należą do najwygodniejszej części garderoby kobiecej, mimo to są bardzo przydatne i efektowne. Podkreślają biust i wysmuklają talię, a przy tym uchodzą za modny dodatek, który pasuje do wielu stylizacji.

Rodzaje gorsetów

Jest wiele rodzajów gorsetów, które różnią się proporcjami, długością, niekiedy kształtem. Do podstawowych modeli należy tzw. overbust, czyli na biust, a także underbust, czyli pod biust. Ponadto, na rynku dostępne są gorsety wyszczuplające, których zadaniem jest korygowanie niedoskonałości. Gdy planujemy zakupić gorset, aby systematycznie go nosić w celu redukcji talii, na początku warto wybrać underbust, czyli pod biust. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, bowiem ten typ daje większą swobodę ruchów. Pozwala ukryć się pod luźniejszą bluzką, przez co jest odpowiedni do noszenia na co dzień. Ponadto, jest to typ, którego dopasowanie jest dużo łatwiejsze, bowiem przy jego poszukiwaniach potrzebne nam są tylko aktualne wymiary długości torsu oraz obwodu talii. Do uzyskania prawidłowych pomiarów, potrzebujemy zwykły centymetr.

Gorsety damskie a typ sylwetki

Ważną kwestię przy wyborze gorsetu damskiego Obsessive.com odgrywa także typ kobiecej figury. Gdy więc sylwetka przypomina gruszkę, gorset powinien podkreślać biust oraz ramiona. W tym celu warto zdecydować się na taki z ozdobną górą. Jednakże, gdy mamy figurę kielicha, gorset powinien tuszować nierówną budowę naszego ciała, warto aby wtedy poszerzał optycznie biodra. Uzyskuje się to poprzez wybranie takiego z ozdobnym dołem. W przypadku figury jabłka zależeć nam będzie na zamaskowaniu brzucha, dobrze dobrany powinien mieć wówczas łagodny profil. Przeciwieństwem będzie jednak gorset dla figury klepsydry, gdyż celem jest podkreślenie atutów, co uzyskamy poprzez zastosowanie gorsetu z mocno zarysowaną talią. Kobiety z sylwetką kolumny powinny celować w tzw, underbust z wydłużonym kształtem, gdyż one wyraźnie podkreślają linię biustu oraz bioder.