Jak wybrać codzienną biżuterię damską ze srebra?

Na co dzień nie ma potrzeby inwestować w bardzo drogą biżuterię. Po pierwsze, będzie jej znacznie bardziej szkoda, gdyby uległa przypadkowemu uszkodzeniu i po drugie – istnieje spore ryzyko, że przykuje uwagę złodzieja.

Biżuteria damska na co dzień

Do noszenia do pracy czy szkoły znacznie lepiej sprawdzi się biżuteria damska ze srebra. Wykonana z dobrej jakości i wysokiej próby (na przykład 925) kruszcu wcale nie ustępuje wyglądem białemu czy żółtemu złotu, a cechuje się niższą ceną.

Zwolenniczki prostoty mogą wybrać kolczyki w formie sztyftów w ulubionym kształcie lub z niedużymi kamykami. Ze względu na kolorystykę srebra, właściwie każdy szlachetny kamień będzie odpowiedni: zarówno przezroczysty, jak i zielony, żółty czy czerwony. Nie należy jednak przesadzać z ich rozmiarem: biżuteria damska wysadzana ogromnymi szmaragdami czy brylantami jest znacznie lepszym wyborem an wieczór.

Modna biżuteria damska do eleganckiego stroju

Biżuteria damska

Również w tym przypadku idealnie sprawdzi się wykonana ze srebra biżuteria. Szczególnie gdy potrzebujemy jej tylko na większe wyjścia, nie ma sensu inwestować dużych kwot w biżuterię. Dlatego też tak ogromną popularnością cieszą się w ostatnim czasie wyroby z dobrej jakości srebra.

Długość łańcuszka należy odpowiednio dopasować do dekoltu w sukience. Jeśli jest on dość głęboki – można pokusić się o długi, cienki lub grubszy łańcuszek zakończony pięknymi kamieniem. Przy zabudowanych krojach pięknie będą się prezentować delikatne kolie z mieniącymi się kamieniami.