Jak wybrać bezpieczną biżuterię dla dziecka?

Biżuteria dla dzieci staje się coraz bardziej popularnym produktem w salonach jubilerskich. Wszystko dlatego, że dzieci chcą nosić takie same ozdoby jak ich rodzice. Dlatego ci nie powinny być zdziwieni, że ich maluchy są zainteresowane dziecięce biżuterią.

Czym różni się biżuteria dziecięca od tej dla dorosłych?

O ile dorośli mogą sobie pozwolić na noszenie biżuterii składającej się z niklu, o tyle nie jest ona wskazana dla małych dzieci. Może bowiem powodować różnego rodzaju podrażnienia i alergię. Biżuteria dla małych dzieci powinna być wykonana z materiałów antyalergicznych i bezpiecznych, takich jak złoto, srebro czy też stal chirurgiczna. Jeśli chodzi o biżuterię dziecięcą, to powinna ona spełniać pewne standardy bezpieczeństwa. Między innymi nie może zawierać małych, łatwych do oderwania elementów, które mogą zostać przez malucha zwyczajnie połknięte, co może mieć tragiczne konsekwencje.

O czym trzeba pamiętać, pozwalając maluchowi na noszenie biżuterii?

Biżuteria dziecięca pomimo tego, że jest bardzo bezpieczna, może stanowić zagrożenie dla dziecka, jeśli jest nieodpowiednio użytkowana. Po pierwsze, rodzic koniecznie musi pamiętać, by dziecko ściągało biżuterię kładąc się spać, uprawiając sport, czy też bardzo intensywnie się bawiąc. Jeśli chodzi o pierścionki dla dziecka, powinny być one miękkie i łatwo odginające się, tak by nie sprawiało trudności ściągnięcie ich z palca w każdej chwili. Zdecydowanie warto także unikać długich łańcuszków, które mogą oplądać się dookoła szyi.