Hydrolat różany dla zdrowia i urody

Dbanie o urodę wpisane jest w naturę ludzką i obecne było już u samych początków dziejów ludzkiej cywilizacji. Przez tysiące lat ludzkość polegała na siłach natury, jednak w XX wieku produkty naturalne popadły w niełaskę i zostały zastąpione przez chemię, która chociaż ładnie pachnie, przynosi rezultaty zupełnie inne od oczekiwanych, gdyż stopniowo truje skórę oraz cały organizm.

Na szczęście ten trend ulega zmianie i dziś naturalne sposoby dbania o urodę cieszą się zainteresowaniem, jakie od bardzo dawna nie było im dane. Do łask wrócił między innymi hydrolat różany (dostępny tu: https://ecoandwell.pl/pl/products/mokosh-hydrolat-roza-100-ml-17891.html), który bije rekordy popularności ze względu na swoje dobroczynne działanie na cerę.

Hydrolat różany powstaje w wyniku destylacji kwiatów róży. Posiada on charakterystyczny dla niej słodki, różany aromat, który nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Najszlachetniejsze hydrolaty różane produkuje się z róży damasceńskiej, która jest jednym z gatunków róż uprawianych w basenie Morza Śródziemnomorskiego już od czasów starożytnych.

Hydrolat różany wykazuje działanie przeciwzapalne, kojące i łagodzące. Dzięki niemu skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Wzmacnia on także naczynka i likwiduje wiele problemów, wliczając w to trądzik. Zapach róży koi także nerwy i działa głęboko odprężająco, likwidując problemy ze snem, a jak powszechnie wiadomo, zdrowy i głęboki sen ma zbawienny wpływ nie tylko na stan skóry, ale także całego organizmu, gdyż ze skóry jak z księgi można odczytać niemal wszystkie występujące w organizmie zaburzenia.

Warto więc dać szansę hydrolatowi różanemu i odkryć jego dobroczynne działanie, dzięki któremu zostanie upiększone nie tylko ciało, ale także otoczenie, co przyniesie chwile poczucia równowagi i szczęścia.