Depilacja laserowa – czy jest skuteczna?

Piękne, gładkie nogi to synonim zadbanej kobiety. Usuwanie nadmiernego owłosienie jest kłopotliwe. Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem, by trwale usunąć włosy. Co trzeba wiedzieć o laserowym usuwaniu włosów?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

nogi po depilacji laserowej

Na przykład depilacja laserowa w Krakowie to zabieg, który trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Czas uzależniony jest od miejsca, które jest depilowane. Skóra naświetlana jest wiązką światła laserowego. W ten sposób zostaje zniszczony mieszek włosowy.

Zabieg depilacji laserowej trzeba kilkakrotnie powtórzyć. Dlaczego? Trzeba wiedzieć, że włosy nie rosną równocześnie. Wyróżniamy trzy fazy wzrostu włosa. Faza uśpienia, aktywnego wzrostu oraz spoczynku. Jeden zabieg usuwa około 30 % owłosienia. Kolejne zabiegi powtarzane są w odstępach 8 – 12 tygodni. 5- 6 zabiegów całkowicie usunie owłosienie.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej jest ciąża. Również niektóre choroby wykluczają zabieg. Cukrzyca, bielactwo, epilepsja, czy posiadanie bliznowców również wyklucza zabieg.

Bardzo trudno usunąć włosy rude oraz bardzo jasne. Jasne włosy posiadają bardzo mało melaniny, a to właśnie na nią działa wiązka lasera.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w gabinecie kosmetycznym?
Depilacja laserowa, by była skuteczna, musi być prawidłowo przeprowadzona. Do wizyty trzeba się odpowiednio przygotować.

Na zabieg depilacji laserowej skóra nie może być opalona. Już 4 tygodnie przed zabiegiem trzeba zrezygnować z kąpieli słonecznych oraz opalania w solarium. Niekorzystne jest również używanie samoopalaczy.

Bardzo ważnym elementem jest odstawienie niektórych leków takich jak antydepresanty, leki przeciwbólowe, czy antybiotyki. Niekorzystne jest również zażywanie niektórych ziół. Należy zrezygnować ze skrzypu polnego, dziurawca, bergamotki, arcydzięgla, czy nagietka.

Zabieg depilacji laserowej jest skutecznym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia. Kilka zabiegów na zawsze usunie problem niechcianych włosów.