Czy warto kupić lot szybowcem na prezent?

Możliwość latania i unoszenia się w powietrzu jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Niestety nawet najlepszy samolot ma tę wadę, że lot bywa zakłócany przez wstrząsy i różnego rodzaju problemy wynikające z pracy silników spalinowych lub odrzutowych, które niestety nieco zaburzają to doświadczenie. Na szczęście, zamiast lecieć samolotem z silnikami, można wykonać lot szybowcem.

Jak przebiega lot szybowcem?

Latanie szybowcem w niczym nie przypomina tradycyjnego lotu samolotem. Nie tylko nie ma tu silników, hałasu, czy też szarpnięć i nagłych wstrząsów. Lot jest samą przyjemnością, która bardziej przypomina ślizganie się po niebie, niż walkę z grawitacją.
Do wzniesienia się w powietrze używa się w tym wypadku specjalnej wyciągarki lub też tradycyjnego samolotu, który wznosi szybowiec w powietrze, po czym odłącza się od niego.

Czy warto tego doświadczyć?

Jeśli jest nadal choć jedna osoba, która zastanawia się na tym, czy warto takiej przyjemności doświadczy, to czym prędzej wątpliwości te muszą zostać rozwiane. Lot szybowcem jest jednym z najprzyjemniejszych uczuć, jakich człowiek może doświadczyć. Niczym niezaburzony lot w chmurach w całkowitej ciszy i bez szarpnięć wynikających z działania silnika to coś, czego nie da się opisać. Trzeba to po prostu samodzielnie przeżyć o tego doświadczyć. Tym bardziej że przyjemność ta jest bardzo tania. O wiele tańsza niż lot tradycyjnym, wycieczkowym samolotem.