Co jest ważne podczas wybierania nart?

Narciarstwo jest to wspaniały sport, który oczywiście kręci się nieco wokół sprzętu. Głównym sprzętem są oczywiście narty i każdy narciarz ma zapewne model lub markę nart, o której marzy. Wielu narciarzy czeka z zakupieniem swoich wymarzonych nart na moment, kiedy uzna, że jego umiejętności są już na tyle wysokie, że nowe firmowe narty starczą mu na długo.

Kiedy kupić nowe narty?

Kiedy chcemy kupić nowe narty HEAD, Atomic czy Elan, to w zasadzie jest sprawą drugorzędną, którą firmę wybierzemy. Oczywiście są takie okresy, kiedy dana marka może poszczycić się nowinką technologiczną, której nie ma konkurencja.

Dobrym przykładem jest, firma HEAD Narty tej firmy zostały w pewnym sezonie wyposażone w warstwę piezoelektryka, który miał za zadanie wytłumiać drgania. Zasadniczo jednak firmy te prezentują zbliżony poziom i wiele w kwestii zakupu zależy od nas samych.

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć wprost, że jeśli kupimy zbyt wymagające narty dla nas zbyt szybko, to możemy przestać robić postępy w nauce jazdy. W skrajnym przypadku może nas to zniechęcić.

Narty kupione zbyt wcześnie (nowe), ale dostosowane do naszego poziomu będą dla nas sporym wydatkiem, ponieważ za jakiś czas trzeba będzie wymienić je na takie, które umożliwią nam dalszy rozwój. Do pewnego poziomu zaleca się kupować narty głównie używane, ponieważ ich częsta wymiana nie generuje dużych kosztów, a z dostępnością całkiem porządnych nart używanych jest w naszym kraju coraz lepiej. Warto mieć takie rzeczy na uwadze.