Bransoletki dla dzieci – jakich lepiej nie dawać w prezencie?

Bransoletka to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Będzie piękną, cenną pamiątką ważnego wydarzenia, a w dodatku ozdobi nadgarstek. Są jednak bransoletki, których lepiej dziecku nie dawać. Jakie bransoletki się nie nadadzą na prezent dla dziecka i dlaczego?

Bransoletki bardzo drogie

Diamenty, rubiny, topazy, szmaragdy… kamienie szlachetne wyglądają pięknie, są ponadczasowe i sporo warte. Dziecko jednak nie jest świadome tego, czym jest taki kamień, jak o niego dbać i ile jest wart. Trzeba mieć też na uwadze, że mogą taką bransoletkę po prostu zgubić. Szkoda byłoby, gdyby zgubiło kilkanaście tysięcy złotych! Chodzi też o to, by nie były zbyt kuszące dla złodzieja. Nie znaczy to, że bransoletki dla dzieci muszą być słabej jakości i bardzo tanie.

Bransoletki z niklu

Nikiel może uczulać czy podrażnić skórę, dlatego warto go unikać wybierając bransoletkę dla dziecka. Warto postawić na srebro – z pewnością nie uczuli, nie zardzewieje i jest świetnej jakości.

Bransoletki z perłami i koralikami

Perły wyglądają pięknie i mogą się wydawać świetnym prezentem dla dziecka. Bransoletkę z perłami jest jednak stosunkowo łatwo zahaczyć – perełki wtedy rozsypią się i ciężko będzie uratować sytuację. Tak samo jest z koralikami, np. wykonanymi z kryształków. Jeśli bardzo chcemy podarować dziecku perły dowiedzmy się lepiej, czy ma przebite uszy i postawmy na kolczyki.

Wybierając bransoletki dla dzieci pamiętajmy, że może ona ulec zniszczeniu. Wybierzmy model, który nie będzie kosztować fortuny i będzie mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest to, by nie uczulił skóry – niklu należy unikać.