Bębenek djembe – jak wybrać instrument dla początkujących?

Nauka gry na djembe cieszy się dużą popularnością. Ten afrykański bęben budzi duże zainteresowanie w wielu państwach na całym świecie. Instrumenty z tej kategorii są istotnym elementem kultury krajów zachodniej Afryki. Możliwe jest nabycie zarówno modeli sprowadzanych z miejsca ich podchodzenia, jak i bębnów produkowanych w Europie.

Poszczególne egzemplarze mogą być ponadto wytwarzane ręcznie lub fabrycznie. Jak dopasować odpowiedni bębenek djembe do swojego zapotrzebowania?

Dopasowanie odpowiedniej wielkości

Jednym z najważniejszych aspektów wyboru bębna jest dopasowanie jego wymiarów do zapotrzebowania. Modele dedykowane dorosłym mają zazwyczaj ok 58 – 62 cm wysokości i ok. 30 cm średnicy. Bębenki, których wysokość wynosi 30 cm przeznaczone są dla dzieci. Poszukując odpowiedniego dla siebie modelu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na średnicę membrany. Powinna być o 10 – 15 cm większa od długości dłoni osoby grającej. Oglądając bębny warto sprawdzić, czy obie dłonie mieszczą się na powierzchni membrany. Należy pamiętać o tym, że wykonane z drewna instrumenty są dość ciężkie. Dlatego też źle dobrane egzemplarze mogą być kłopotliwe, szczególnie dla dzieci.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poszukując bębna, który spełni swoje zadanie, zaleca się również zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Wszystkie elementy powinny być starannie wykończone, a korpus instrumentu symetryczny. Nie może również posiadać widocznych uszkodzeń. Odpowiednio dobrany model zapewni komfortową i przyjemną naukę gry.

Bębenek Djembe dostępny na stronie: https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/djembe-424.html