Wybór szczotki do pielęgnacji brody

Kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji brody mogą zajmować całkiem sporo miejsca w męskiej kosmetyczce. Niektóre z nich są niezbędne, inne z kolei nie są aż tak bardzo wymagane. Bezdyskusyjnie jednak każdy brodacz powinien zadbać o pozyskanie dobrej jakości szczotki do brody. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Rozmiar szczotki do brody

Wbrew pozorom rozmiar szczotki do brody ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku, gdy sporą część czasu przebywa się poza domem i trzeba mieć taką szczotkę zawsze przy sobie. W sklepach z akcesoriami fryzjerskimi dostępne są specjalne podróżne zestawy do pielęgnacji brody.

Materiały i wykonanie

Szczotka szczotce nierówna. Dokonując wyboru warto uwzględnić to, z jakiego materiału została wykonana szczotka do brody. Szczególnie polecane są te zrobione z naturalnego włosia dzika umieszczonego na drewnianym uchwycie. Szczotki tego rodzaju nie tylko dokładnie wyczesują brodę, ale również cechują się dosyć dużą wytrzymałością.

Z rączką czy bez?

Można się spotkać często z podziałem na szczotki i kartacze – te drugie różnią się jedynie od tradycyjnych szczotek tym, że nie mają rączki. Jeden i drugi przyrząd do wyczesywania sprawdzi się tak samo dobrze, oczywiście pod warunkiem, że będzie regularnie używany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *